Algemene voorwaarden opleidingen

Aanvangsdatum 
De opleidingen vangen aan op een nader te bepalen datum.

Opleidingen
Alle opleidingen kunnen zowel overdag als in de avonduren van maandag t/m zaterdag gevolgd worden.
Voldoende aanmeldingen
Een opleiding zal alleen doorgang vinden, indien voldoende cursisten zijn aangemeld.


Medische keuring
De algemene eisen t.a.v. de medische geschiktheid e.d. blijven ter competentie van de commandant van de overheidsbrandweer of de directie van het bedrijf die de cursist inschrijft. Dezerzijds wordt er van uitgegaan dat indien een commandant of de directie van het bedrijf personeel aanmeldt voor een cursus, deze(n) voldoet(n) aan de geldende keuringseisen voor Brandweerpersoneel, e.e.a. geregeld in de modelregeling 'Rechtspositie vrijwilliger bij de gemeentelijke Brandweer' (bijlage 6 keuringseisen), alsmede de circulaire EB84/U879 van de Hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen.
Wellicht ten overvloede wordt er op gewezen, dat dit ook goedkeuring als ademluchtmasker- drager inhoudt. Bovengenoemde eisen gelden ook voor particulieren.

 
Verzekering
De inschrijvende instanties of personen worden erop gewezen dat de door hen ingeschreven cursist(en) verzekerd moet(en) zijn. Niet alleen voor de uitoefening van zijn(haar) functie als brandweerman(vrouw), maar ook tegen eventuele gevolgen bij het zich begeven naar en terugkomen van cursussen voor zover deze activiteiten op de brandweerdienst betrekking hebben.
Voor zover een cursist geen dienstverband heeft met een gemeente of bedrijf - in welk geval de betrokken instelling een verzekering afsluit - dient de betrokkene zelf een ongevallenverzekering af te sluiten in geval hem/haar een ongeluk overkomt tijdens of als gevolg van het deelnemen aan de opleiding.

 
Niveau
De opdrachtgevers zijn verantwoordelijk voor het aanmelden van cursisten m.b.t. het niveau van de opleidingen en de geschiktheid voor een leidinggevende functie.

 
Mutaties
Mutaties tijdens de opleiding dienen schriftelijk aan de afdeling opleidingen van het BOCAS doorgegeven te worden.


Presentie
Bij een te groot verzuim kan een cursist van de cursus worden verwijderd. Hierover zal altijd worden overlegd met de opdrachtgever. Onder te groot verzuim wordt verstaan meer dan drie maal achtereen, of meer dan vijf maal afwezig tijdens de gehele module/cursus. Indien een cursist naar de mening van de instructeurs) te weinig kennis en/of praktijk tijdens de cursus heeft opgedaan, mede in het kader van de veiligheid/ARBO, zal na overleg met de opdrachtgever hem de deelname aan het examen worden ontraden. Bij een eventuele verhindering dient de cursist dit tijdig aan de instructeur of de afdeling opleidingen van het regionaal bureau door te geven.
Wanneer een cursist de opleiding voortijdig stopt, dan dient dit schriftelijk aan de afdeling opleidingen te worden doorgegeven.
Resultaten en certificaten/diploma's
De opdrachtgevers worden schriftelijk op de hoogte gehouden van het resultaat van de (her)examens. De door de cursisten behaalde certificaten en diploma's worden aan de opdrachtgevers toegezonden. Na afloop van iedere module/cursus wordt een presentielijst aan de opdrachtgevers toegezonden. Een certificaat is onbeperkt geldig. Een voldoende cijfer voor een deelexamen van een module is tot vijf jaar na het behalen van dat cijfer geldig. In deze periode dient het tweede examen met een voldoende te worden afgelegd, (voorbeeld: schriftelijk resultaat een acht (8) op 14-12-2009, vóór 14-12-2014 dient een voldoende cijfer voor praktijk te worden behaald).


ARBO en veiligheid
Hierbij is onverkort van kracht hetgeen in dit kader is geregeld in de ARBO-wet en in het veiligheidsvoorschrift opleidingen, examens en oefeningen van Brandweer Amsterdam-Amstelland. De cursist dient alle (veiligheids)aanwijzingen van de instructeurs en aangegeven op ons safetycard onverwijld op te volgen. De cursist dient zich te onthouden van eigen handelingen zonder dat hiertoe door de instructeur opdracht is gegeven. De cursist dient vóór aanvang van een Praktijkinstructie kennis te nemen van de veiligheidsinstructies, de aanwezigheid en de goede werking van veiligheidsapparatuur en de noodprocedure. De cursist dient onveilige situaties of defecten aan materiaal onverwijld te melden aan de instructeur. (zie verder het informatieblad voor cursisten).


Eigen risico
Het volgen van cursussen, in de ruimste zin, geschiedt volledig voor eigen risico. Brandweer Amsterdam-Amstelland, noch een voor haar optredende instructeur kunnen op enigerlei wijze aansprakelijk worden gesteld voor schaden, voortvloeiende uit het volgen van cursussen. Hierbij blijft de ARBO-wet onverkort van toepassing.
Persoonlijke bescherming
Tijdens de Praktijklessen is het dragen van een volledig uitruktenue verplicht. Bovendien is het voor het deelnemen aan de opleiding Manschap I noodzakelijk dat elke cursist de beschikking heeft over een compleet ademluchtmasker/ toestel met reservecilinder. Voor het volgen van de cursus Brandwacht 1e klasse dient iedere cursist te beschikken over een goedgekeurde veiligheidsbril en werkhandschoenen. Opdrachtgevers en particulieren zijn verplicht erop toe te zien dat de cursisten met goedgekeurde en onderhouden adembeschermingsapparatuur en persoonlijke uitrusting aan de cursus kunnen deelnemen.


Baarden
Het dragen van baarden tijdens opleidingen en examens, ook waarbij geen adembescherming wordt gebruikt, is niet toegestaan ingevolge de voorschriften van de Inspectie voor het Brandweerwezen.

 
Roken
Roken is alleen toegestaan op de daarvoor bestemde plaatsen.


Alcohol en drugs
Het gebruik tijdens de cursus of een examen van alcoholhoudende dranken en drugs is verboden. De instructeur is gemachtigd in voorkomend geval de betreffende cursist(en) uit te sluiten van deelname aan de cursus. Wanneer een cursist onder kennelijke invloed van alcohol of drugs op een cursus verschijnt, zal deze door de instructeurs van deelname aan de cursus worden uitgesloten. Bij twijfel, staat i.v.m. de veiligheid, het recht van uitsluiting van een cursist aan de kant van de instructeurs.
De instructeur zal in voorkomend geval van bovengenoemde situaties, de manager BOCAS schriftelijk op de hoogte stellen.

 
 
 

Nieuws:

02-02-2012
BOCAS doet mee met project KERRY
01-02-2012
Flensbrandbestrijding tijdens Oefenen in Dagdienst
01-02-2012
BOCAS op Facebook
 
TNOBrandweer trainingenBrandweer Amsterdam - Amstellland